Kréta, Řecko: Kréta Celkově cestovní průvodce

Kréta, Řecko: Kréta Celkově cestovní průvodce

je cíl, který je povinen vzít vaše srdce. Je to podmanivý a záhadný ostrov s několika z nejpohodlnějších lidí na Zemi. Na tomto řeckém ostrově nebudete nikdy unavení, které můžete dělat, a také k jídlu k návštěvě, co dělat, stejně jako jídla, stejně jako jídla.

Krajina Kréty, která je často označována jako svůj vlastní vesmír, je jiná a plná rozmanitosti.

Domov senzačních starých měst i kuriózních přístavů, vysokých hor vhodných pro dobrodružství a sbírku ohromujících pláží – na dovolené na Krétě je něco pro všechny!

Mnoho lidí si rezervuje výlet na Krétu s jedinou funkcí kopání zpět na ohromující pláže.

Ale je toho mnohem víc, co můžete vidět a také vystupovat na Krétě, než jen ležet u moře. Je možné jít trekking, šnorchlování, horská kola, plachtění nebo dokonce rybaření!

Nejprve jsem se poprvé týkal Kréty před několika lety a každý rok jsem se neustále vracel. Stejně jako spousta ostatních, které jsem potkal, jsem se úplně upadl jako na místo a rozhodl se zůstat.

Pobřežní město Chania bylo mým objakým domem více než čtyři roky. Nyní je čas, abyste našli Crete!

Jsem nadšený, že vám v tomto podrobném cestovním průvodci představím Crete.

Obsah
Kde zůstat na Krétě v Řecku
Co vystoupit na Krétě (Top 5 Best)
Co a kde se najíst na Krétě
Nejlepší pláže na Krétě
Nejlepší exkurze na Krétě
Kdy vidět Krétu, Řecko
Jak se obejít kolem Kréty
Je Kréta bezpečná?
Nyní jste připraveni vidět Krétu!

Kde zůstat na Krétě v Řecku

Kréta je největší a mnoho obydlených ostrovů v Řecku na 260 km (160 mil) a také 56 km (35 mil) široké. Je to obrovské!

Pokud se tedy týká výběru ubytování na Krétě, máte v každém regionu spoustu možností.

Chcete -li zjistit, kde zůstat, vše, co musíte udělat, je vybrat, na jaký typ dovolené se zaměřujete.

Jste v kulturních zážitcích? Snažíte se najít nejvyšší dovolenou na pláži? Chtěli byste raději kopnout a odpojit se od zbytku světa?

Kréta vám to může nabídnout vše a také více, jen požadujete, abyste si vybrali svůj region moudře.

Pojďme se poprvé podívat na čtyři primární oblasti Crete, které vám pomohou vybrat, která jsou nejlepšími místy, která můžete zůstat na Krétě podle vašich zájmů:

Heraklion pro historii i kulturu

Chania pro nejlepší pláže

Rethymnon pro standardní vesnice

Lasithi pro kopání prázdnin

Zde je krátký popis každého primárního města v každé ze čtyř různých regionů Crete.

Heraklion, financování Kréty

Primární region Crete a financování ostrova je Heraklion.

Město je rovněž jednou ze dvou primárních bran na Krétě, s celosvětovým letovým terminálem a klíčovým přístavem, který kromě výletních lodí přijímá trajekty z pevninského Řecka.

Toto živé město používá neomezené možnosti kulturních aktivit, včetně uměleckých galerií a několika řeckých mnoha fascinujících muzeí.

Ale to není všechno. V této oblasti můžete také vidět tři ze čtyř minojských paláců, které byly dosud vykopány na ostrově – Minoanské paláce Knossos i Malia, na severním pobřeží, kromě tajemného minojského paláce Phaistos v Jižní.

Mladší davy jako blízké pobřežní město Malia, protože je to místo pro noční život.

Toto přímořské město shromažďuje sbírku plážových barů, klubů a diskotéka, díky nimž je umístěna na oslavě na Krétě.

Jedním z mála hotelů v Heraklion s bazénem je Galaxy Hotel Iraklio, nalezený v extrémně centrálním prostředí a slouží jedné z nejlepších snídaní, jaké jsem kdy ve městě vyzkoušel.

Ti, kteří přicházejí do Heraklionu, aby se potěšili v nočním životě, si budou chtít vybrat all-inclusive resort v pobřežních městech Hersonissos nebo Malia.

Chania, Západní Kréta

Chania se nachází na západní části Kréty a je úžasná oblast, která používá spoustu šancí na dobrodružné svátky.

Navíc je objeveno několik z nejoblíbenějších pláží Kréty podél pobřeží Chania.

Financování regionu, také pojmenované Chania, je držitelem jednoho z nejkrásnějších starověkých měst v Řecku.

Staré Město Chania má fascinující minulost vyrobenou z dobytí i zahraničních vládců, z nichž všechny se zabývaly tím, aby při navrhování města zanechaly vlastní stopu a identitu.

Staré město je vynikajícím místem k pobytu, pokud zbožňujete okouzlující prostředí starých benátských sídel a tureckých fasád. Můžete si také koupit pro nějaké outyntic mementos v Chania’s Agora, jeden z největších komunálních trhů na Balkáně.

Můžete zůstat v jednom z mnoha obchodů s hotely Chania. Casa Delfino je jedním z nejvíce zvláštních hotelů v obchodě, zatímco ti, kteří jsou v rozpočtovém plánu, budou ohromeni současným zařízením Kumba Hostel.

Rethymnon Region

Region Rethymnon se nachází na půli cesty s Heraklionem a Chania, takže je skvělá základna, aby viděli oba bez toho, aby se řídily na dlouhé vzdálenosti.

Rethymnon však má mnohem více co nabídnout – nejde jen o pohodlné místo, odkud se vstoupit a prozkoumat.

Pokud se vám líbilo staré město Chania, budete potěšeni, když najdete také uličky Rethymnon’s Staré město.

Zde jsou turecké stopy betonové v dřevěných balkonech a vysokých osmanských minaretů utvářejících panorama. Vynikající benátská pevnost, ideální u moře, pobyty řeckého nejlepších příkladů opevněných hradů.

Abychom mnohem lépe našli staré město, je to vynikající koncept, jak si zarezervovat pobyt v této oblasti.

Avli Lounge je jedním z nejvíce standardních hotelů ve městě a má výjimečnou restauraci, kde je tleskan kretanský dietní plán a slaví se skutečně špičkovými kulinářskými nápady.

Pro ještě mnohem okouzlující pobyt hotel Pepi Shop pouze pro dospělé získává hosty po mnoho let a ve městě vyvinul prestižní jméno.

Krátký výlet na jih od Rethymnonu vás zavede se speciálními horskými krajiny a standardními vesnicemi.

Navštivte historické kláštery aktivní v dlouhých letech boje, abyste vyhnali různé zahraniční vládce.

Ať už to byli Benátčané, Ottomané nebo nacistické profesní síly, kláštery bojovaly bok po boku s Kretany, aby ovládli svou vlastní svobodu, ke které nakonec došlo v roce 1898.

Jižní pobřeží Rethymnon (a celé Kréty) je obklopeno vynikajícím libyjským mořem.

Jižní pobřeží Kréty jsou mnohem izolovanější než turistický sever, což naznačuje čistší vodu, divočí krajinu a pocit flexibility obtížně objevovatelné kdekoli jinde.

To je také důvod, proč lze na jižním pobřeží objevit mnoho nudistických pláží. Pokud jste na opalování bez bikin, jižní pláže Rethymnon jsou vynikajícím místem.

Lasithi, východní Kréta

Nejvýchodnější oblast Kréty je Lasithi. Region je spíše izolovaný a spíše mimo provoz a je dům na nádherné pláže, které byste si mohli během méně přetížených měsíců dokonce potěšit.

Financování Lashiti je Agios Nikolaos, malé město také na severním pobřeží ostrova.

V regionu však můžete zkontrolovat další města, která mohou ověřit výjimečným místům, aby zůstala v nákupu, aby jezdila a prozkoumala. Pokud chcete vidět neobydlený ostrov Chrissi, je to skvělý koncept zůstat v Ierapetra.

Pokud místo toho chcete najít exotickou Palm Beach Vai, Sitia je vynikajícím městem, kde také zůstat.

Hotel v Agios Nikolaos je vynikajícím konceptem, který vidí bývalý ostrova Leper Spinalonga nebo speciální letovisko Elonda.

Jedním z nejkrásnějších hotelů v Agios Nikolaos je Porto Maltse Shop Hotel s privilegovaným výhledem na jezero Voulismeni, které přirozeně teče směrem k Krétě.

Pokud chcete zůstat v mnohem zvláštní oblasti, je ELONDA místem.

Pokud jde o tuto malou vesnici, není nedostatek extravagantních letovisek, všichni se zabývají klidným zálivem Mirabello a pochlubit se speciálními plážemi a prostory, které se otevírají přímo k moři.

Kopule Elondy je jedním z nejvíce extravagantních míst, která mají být nejen na Krétě, avšak celé Řecko

Co vystoupit na Krétě (Top 5 Best)

Na Krétě je řada vynikajících věcí, od plážového poskakování po roztrhané dobrodružství, konzumujte vaši metodu s krétskou stravou v ústech nebo se v situaci bílého vína na ostrově.

Nebylo to jednoduché zúžení tohoto seznamu, ale právě zde jsou moje 5 nejlepších možností, které je třeba vidět, stejně jako na senzační dovolené na Krétě.

1. Najděte staré město Chania

Benátské prostředí v uličkách starého města Chania vás zavede na cestu i objev. Starověké město je rozděleno do různých oblastí, každé z nich s rysy, které rozvíjejí eklektickou identitu Chania.

Benátská čtvrť je nejvíce sofistikovanější součástí města, se speciálními hotely, standardními restauracemi a malými obchody se suvenýry, které přidávají toucH barvy.

Starý přístav, egyptský maják, stejně jako bit mešita před mořem, jsou několik orientačních bodů, které si můžete prohlédnout při chůzi v této oblasti.

Směrem ke středu Starého města je bývalá židovská čtvrť Zudecca v posledním pobytovém synagoze na Krétě (Etz Hayyin), která je poněkud skrytá, avšak k dispozici veřejnosti.

Vstup do této náboženské budovy z 15. století je jako vstoupit do zapomenuté oázy s krásnou ekologickou zahradou, která nechala tragickou minulost za sebou.

Historie židovského sousedství usilovala na ostrově po staletí, ale bohužel zmizela z Kréty během nacistické okupace.

Turecká čtvrť Splantzie, která se pohybuje směrem ke západ od města, je roh s bohémskou atmosférou, kde se zdá, že život běží úplně jiným tempem.

Vynikající metodou pro vyzkoušení toho nejlepšího z každého čtvrtletí, městský trh a také ochutnat regionální příchutě, je rezervovat pěší gastronomickou exkurzi Chania.

2. Žárněte na Minoanskou minulost Kréty

Pravděpodobně jedním z hlavních důvodů, proč se turisté hrnou na Krétu na prvním místě, je najít zázraky starověkých civilizací, které při osídlení ostrova.

Nejlepším místem pro takový zážitek je minojský palác Knossos, jen pár kilometrů od centra Heraklion.

Toto velké archeologické stránky zůstává Řecko mnoho kontrolovaného starověkého osídlení, ideální po Akropoli v Aténách.

Je relativně jednoduché dosáhnout archeologického místa s regionální dopravou. Autobus se odjíždí ze starého autobusového nádraží Heraklion a také vás nechá ideální u vchodu do místa za méně než 15 minut.

Pro mnohem lepší zážitek si však zarezervujte exkurzi Knossos s průvodcem a také objevte cokoli o této zvláštní poloze, která ji nachází s průvodcem s licencí.

Pokud to plánujete, zkontrolujte výlety, včetně vidění do archeologického muzea Heraklion, největší minoanské sbírky, kterou na ostrově budete moci objevit.

3. Podívejte se na pláže Kréty

Zpátky v oblasti Chania není nedostatek senzačních pobřeží. Právě tady můžete plavat, opalovat se a také se potěšit na standardní plážové dovolené.

Úžasný Elafonisi je světově proslulý pro svůj růžový písek. Přesto je i mnohem výraznější kombinací moře speciální tyrkysové kombinace.

Nachází se na jihu Chania, trvá to asi hodinu i půl, než se dostane do této izolované oblasti, ale krajina stojí za výlet.

Pokud jde o mnohem více zkušenosti s adrenalinem, zkuste to stát den na exotických pobřeží Balosu, mělké, smaragdové laguny, která potřebuje poněkud těžkou terénní pohon.

Pokud nemáte náladu na takové dobrodružství, můžete vždy vidět s denní plavbou. Tímto způsobem také budete moci najít vynikající ostrov Imeri Gramvousa a také plavat blízko zapomenutého lodi z jeho pobřeží.

4. Podívejte se na hory Rethymnon

Jízda s údolími a hory Kréty může být vzrušujícím zážitkem!

Najdete senzační rolety, zapomenuté vesnice a vynikající kláštery.

Rethymnon je nejlepší oblast. Údolí Amari ideální vedle instalace psiloritidy (největší hory Crete, na 2 456 metrů nad hladinou moře) je vynikajícím místem.

Zastavte se některými standardními vesnicemi, jako je Anogeia nebo Axos, nebo jděte veškerou metodu do vesnice Zoniana, kde se můžete bavit, když zkontrolujete speciální formace uvnitř jeskyně Sfendoni.

Jdete dále, můžete strávit několik hodin v krásném klášterním komplexu preveli a také vyrazit na celou metodu dolů na pláž preveli, dodržovat řeku, zatímco pod stínem druhého palmového háje Kréta.

5. Ztratit se na východní Krétě

Vzdálená oblast Lasithi má spoustu šancí na úžasnou dovolenou.

Pokud máte krátký čas, oblast se zpracovává na soustředění toho nejlepšího na Krétě pomocí odstranění panorama regionálních tradic, vynikajících izolovaných pláží a speciálních horských silnic.

Výlet podél náhorní plošiny Lashi je jedinečný zážitek.

Osamělý i neobjevený, toto vyvýšené letadlo skrývá úžasnou krajinu posetou posledním Re

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *