Porto: Dobrodružná Kate Land of Port and Bridges

Porto: Dobrodružná Kate Land of Port and Bridges

zahrnuje přidružené odkazy. Pokud prostřednictvím těchto odkazů provedete nákup, získávám provizi bez dalších nákladů. Dík!

Sdílejte na Twitteru
Sdílet na Facebooku
Sdílet na Pinterestu
Sdílejte na e -mail

Pro můj druhý portugalský cíl jsem zamířil rovnou do Porto, největšího města severního Portugalska. Nevěděl jsem o tom příliš mnoho – bylo to menší město, zřejmě velmi pěkné a rodový domov přístavu.

Šokovalo mě to, že Porto byl nejen krásný, ale úžasně.

Sousedství Ribeira v Porto, v oblasti nábřeží, je ohromně atraktivní. Zářivě malované domy, kroucené, otočné ulice a fantastické mosty-jako je tento, Dom Luis-přidávají docela dobře vypadající balíček.

Ribeira může být pouze pro turisty, jak mi říkali místní obyvatelé znovu a znovu – ale je těžké být zameteni tím, jak je to krásné.

Všechny průvodce, které jsem četl, byli vehementně proti sezení v kterékoli z kaváren na Riverside a říkali, že jsou cenově a nevědomí turisty.

Ale opravdu si nemyslím, že by mělo mnoho škod způsobit, že mám kávu (stojí to jen euro!) A užívání si odpoledního slunečního svitu.

Není to špatné místo, kde bude odpoledne pryč, nemyslíš?

Stejně jako Lisabon je Porto velmi kopcovité město a téměř vždy chodíte nahoru nebo dolů po strmém kopci. Do této chvíle jsem šokován, že portugalští lidé nemají stehna jako ragbyové hráči!

Na rozdíl od Lisabonu se však ulice občas promění ve schody – a nikdy nevíte, která ulice je vlastně skutečná ulice!

Pochybuji, že brzy budu řídit v Porto!

A samozřejmě nemůžete jít do Porto, aniž byste udělali trochu ochutnávky portů.

Na straně řeky Gaia jsou přístavní jeskyně, kde můžete ochutnávat. Ty se liší od ozdobných výletů s průvodcem po příležitostné ochutnávky. Něco jsem si vybral uprostřed – výběr čtyř přístavů a chat s majiteli hospody.

Vlevo doprava jsem měl bílý přístav, přístav LaGrima, Ruby Port a přístav ve věku deseti let. Dobře, stárlé přístavy jsou pro mě příliš sladké, ale miloval jsem bílý port a Ruby Port!

Downtown Porto, je mi to trochu líto, že není tak krásné jako nábřeží – ale má trochu charakteru a spoustu skvělých obchodů. Byl jsem zdevastován, že knihkupectví Lello, jedno z mnoha krásných knihkupectví na světě, bylo po celou dobu, co jsem tam byl, uzavřen.

Přesto jsem viděl Vida Portuguesa, což byl další obchod zasazený do skvělé budovy.

Vida Portuguesa prodává náhodný sortiment dárků – v přízemí najdete bavlněné peněženky, ručně malované zrcátka a šílené kuchyňské náčiní.

Ale nahoře je to jako vstoupit do zóny Twilight, kde dominují retro styly.

Byl tam vynikající sortiment vintage dobrot, oblečený pro moderní čas: Sardine pate v barevných plechovkách, ozdobně označené sklenice medu, mýdla zabalená papírem. Pokud potřebujete někoho zakoupit dárek v Porto, musíte jít.

Později jsem byl v odvážném sousedství, tak daleko od ribeiry, jak jsem se mohl dostat, a narazil jsem na čajovnu. Ukázalo se, že měli stovky čajů, čerstvých koláčků a džemu a klidný zahradní nádvoří vzadu!

Měl jsem opravdu dobrou návštěvu v Porto. Zároveň si myslím, že dva celé dny v Porto jsou po celou dobu, kdy potřebujete. Zkuste strávit den s nejhezčím počasím na Ribeiru, abyste mohli získat dobré obrázky. Moje obrázky z Porto jsou to, co si nejvíce vážím.

Takže pokud jste v regionu nebo hledáte náhodný evropský víkendový výlet (tam jsou rozpočtové lety), rád bych vám doporučil Porto. Jen se žádám, abyste navštívili knihkupectví jménem!

Získejte e -mailové aktualizace od KateNever Miss a příspěvek. Odhlásit se kdykoli!

křestní jméno
Poslední jméno namelast
Váš e -mail s e -mailem
Předložit

Sdílejte na Twitteru
Sdílet na Facebooku
Sdílet na Pinterestu
Sdílejte na e -mail

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *