Naše dobrodružství v Puglii začínají: Bari, Monopoli a také Polignano

Naše dobrodružství v Puglii začínají: Bari, Monopoli a také Polignano

, které se minulý týden stalo, že se cítí spíš, jako by to byl měsíc. Od chvíle, kdy jsem se znovu sjednotil v nádherném jihovýchodním regionu v Itálii v Itálii, paní Romance, stejně jako já jsem se hodně odhlásil pěšky.

Po pravdě řečeno, pokud mají být pedometry našich iPhone důvěryhodné jakýmkoli způsobem, v posledním týdnu jsme v minulém týdnu vyrazili přes 80 km, pádlovali jsme v ohromujících jadranských plážích a také s blížícími se římskými, gotickými, jako gotic jako stejně jako barokní katedrály. Většina z nich, mimochodem, jsem hrál v žabkách-stejně jako to téměř měly.

Připojte se k nám, když začíná další fáze naší evropské odysey!

Jim & Christina xx

Je to poslední den fotografické dílny paní Romance s krásnou Carlou Coulsonovou. Ze všeho, co jsem slyšel, měla neuvěřitelný týden objevování některých cenných nových dovedností, které určitě uvidíte ovoce v příštích několika dnech – dokonce i na online stránkách této publikování ve skutečnosti.

Mimochodem, nedělejte se – paní Romance nevyjela s Carlou na kole. Koneckonců, nepoužívali žádný typ přilby.

Když se fotografický program paní Romance skončí, skupina má spolu poslední večeři – samozřejmě s kola Sprimz Aperol! Paní R mi o těchto klucích hodně řekla. Věřím, že jim bude chybět!

Mezitím se na palubě letu ze Stanstedu právě chystám najít na přistání na letovém terminálu Bari, když slunce začíná zapadat.

Mimochodem to není Bari. Toto další bit Harbour Town severně od Bari jménem Molfetta.

Je to můj první celý celý den v Itálii a také je to jako návrat domů. Povětrnostní stav je perfektní, lidé z Bari jsou přátelští a paní Romance je nadšená, že hraje průvodce po městě, kterou strávila posledních pár dní fotografováním. Bílé stěny, malé dlážděné uličky a velké náměstí jsou rájem čočky.

Na konci dne jsme prošli přes 12½ km.

Dnes se připravujeme opustit Bari a zamířit dále na jih. Než půjdeme, pronásledovali jsme trochu místa, kde nám náš kamarád Gareth řekl o jménu Vini E Cucina. Přestože Gareth nebyl v Bari více než 15 let, něco mi řeklo, že toto místo bude stále tady.

Jistě, Vini E Cucina je otevřena na oběd – a také na oběd! Neexistují zde žádné nabídky a kuchyňská oblast má jen několik možností, které musíte vyjednávat s číšníkem, ale podzemní oblast s klenutým stropem ve stylu vinného sklepů způsobuje nádherné nastavení jídla.

Můžete si představit lidi, kteří přišli na večeři ve Vini E Cucina v průběhu let – stejně jako můžete vidět, že to byla Osterie od roku 1870. Toto místo stojí za to vybudovat.

Naší další zastávkou v Itálii je nádherné přístavní město Monopoli. Pouze tři zastávky na jih ve vlaku (každý asi 3 EUR), stejně jako jste v jedné z nejúžasnějších částí pobřežní puglie.

Staré město stoupá přímo na okraj vody přímo zde a můžete vidět rybáři, kteří chodí po jejich podnikání, protože se jedná o stále provozní rybářský přístav.

Za rohem z našeho zcela umístěného bytu Airbnb je rybář. Na vpád na občerstvení, paní Romance vyskočila hlavu kolem dveří a také našla nejen extrémně přátelský majitel regionálního obchodu, ale také motivace za vzorem na její košili!

Dále dolů k vodě najdeme rybáře prodávajícího svůj úlovek z přívěsu. Cokoli je tady tak čerstvé – od chobotnice po obří měkkýši. Stejně jako místní obyvatelé jsou z toho opravdu nadšeni!

Když stojíme a obdivujeme rybářský zátah, více a více regionálních lidí se shromažďuje kolem, aby si koupili to, co je v prodeji. Skoro je to falešné být tak blízko k tomuto typu životního stylu, ale to je krása Itálie. Tato věc se zde děje denně!

V našem příběhu Instagramu, který jsme také nahráli na Facebook, můžete vidět více toho, jaké to je v Monopoli. Je to den v životě Monopoli a také vás vezme s tím, co jsme dostávali, když jsme tu byli.

Koukni na to.

Dnes jsme skočili zpět do vlaku, abychom znovu šli na sever. Tentokrát se jen zastavíme do skvěle docela docela město Polignano. Jeho pláž, stejně jako staré designové tahy v místních obyvatelích, jakož i turistech, stejně jako můžete vidět proč.

Úzké uličky a rostoucí krása Polignanových pískovcových domů produkují vstupní procházku se starou Itálií.

Pokud jde o pláž, starobylé hradby hradu se ponoří do útesů vlevo a kamenitá pláž běží přímo do křišťálových vod Jaderského moře. Tyto útesy jsou rovněž dům na mistrovstvích Redbull Cliff-Diving, o kterých jste možná slyšeli.

Nechtěl bych, ale můžete si představit, že by to bylo téměř neodolatelné, že někteří chtějí odletět z vysokého útesu do vody. Věřím, že se budu držet jen pádlo a zmrzlinu!Na naši metodu jsme udělali na hladinu moře na ponoření. Voda je tak osvěžující, stejně jako samotná pláž – i když ne Sandy – je ideální pro relaxaci a také pro trochu výzkumné studie pro zbytek naší cesty na našem Kobo.

Věc, která se mi na oblázkách na pláži líbí, je, že se nedostanou všude – na rozdíl od písku. Jsou trochu hrudčí, na které by si mohli lhát, ale ve srovnání se zpožděným nepohodlí, které získáte z písku, je to trochu kompromis!

Zálohování útesů, bereme odpolední výhled na Polignano. Jeviště, kterou staví právě zleva z paní Romance, je s největší pravděpodobností pro další kompilaci potápění … nebo by to mohl být koncert. Nejsme si jistí! Chápeme, že názory z nahoru jsou úžasné.

Když se podíváme na další bitní ulice Polignana, vidíme tohoto kousku. Pokud jste už nějakou dobu četli naše edice IG, budete obeznámeni s vodítkem kočičí – naší tethered sousedské kočičí v Sydney. Italský protějšek Leash Cat – „Il Gatto Guinzaglio“ – je stejně rozkošný a zdá se, že je stejně jednoduchý. Obávám se, že není ostrý nástroj.

Tento chlap na druhé straně je ostrý. Zajímavý kapitol, který jsme se setkali, když sedíme, abychom si užili rychlé gelato i pití. Věřte tomu nebo ne, on je v polovině 80. let a cestoval po světě. Jeho cestování však skončilo, když se stal vdovcem před 12 lety.

Než se vrátíme zpět k Monopolu, programu paní Romance, stejně jako já musím jíst. Když jsme znovu, vzali jsme si vlastní radu o cestování v Itálii a objevili jsme místo, které je trochu daleko od turistického davu.

Trattoria Casa Mia je nejen levnější, pouze ulice zpět z Piazza a dvě ulice zpět ze samotného starého města, ale její jídlo je autenticky italské, nádherné kvality, stejně klidnější, relaxační a sofistikovanější.

Polpo (Octopus) paní Romance je neuvěřitelně něžná – stejně jako nyní přesně chápeme, jak to dělají. Rybáři stráví hodiny buď udeřením mrtvého chobotnice, kterou chytili dřevěným pádlem, nebo je házeli proti přístavním stěnám.

Ale kdyby tam bylo jídlo, které bych mohl jíst po zbytek mého života, bylo by to ono.

Zpátky v Monopoli jsme neustále přitahováni zpět do přístavu i do jeho rybářů. Je to tak fascinující místo, kde se věci stávají. Okamžiky po tomto výstřelu tento chlap hodil web, který přinesl do mělké vody z lodní rampy, a také vytáhl úlovek malých ryb připravených na návnadu.

Jeho loď – Titti Formaggi – nebude pochyb o tom, že brzy přinese více jídla, aby se brzy nabídla ze zdi přístavu. Nikdy jsme nezjistili, co znamená „Titti formaggi“, ale existuje obchod sýra, který prochází přesně stejným názvem, takže předpokládáme, že existuje spojení.

Je to ještě jeden horký den v Monopoli a místní obyvatelé jsou v platnosti přímo tady na městské bitové pláži. To je Sandy, ale mnoho místních obyvatel dává přednost obrovským skalám, které vyrazí, stejně jako pečení namísto písku. Možná od nepohodlí po kouření, které jsem zmínil dříve, nebo možná je to jen jako by se jim líbí grilování dopad, který mají horké kameny na jejich neposkvrněné opálení!

Procházeli jsme (šplhali) veškerou metodu kolem skal na pláž a také jsme byli odměněni výhledem na vodu, jako je tato. Úplně jasné, modro-zelené a také nesmírně zvoucí. zvláště když rtuť vrhá značku 39 ° C.

Když je však opravdu horko, jediná věc pro to je Gelato. Naštěstí paní Romance vždy provádí její výzkumnou studii Gelato a objevila město – ne -li planetu – nejlepší gelato. Právě tady ve Frescolatte dělají nejvíce šíleně chutné i krémové gelato, jaké si dokážete představit.

Raimondo dělá tyto věci v kuchyni v zadní části obchodu a je to vynikající. Červený bobule, kterou mám, je nádherná, stejně jako příchuť Pistachio trvale změnila mozkové vlny paní R. Nechápu, co bude dělat, když odejdeme – nevěřím, že se vyrovná!

Naštěstí teplota trochu ponořila, takže jsme se vzali do našeho regionálního baru v přístavu – Bar Malindi. Toto umístění je vynikající Negroni (za 4 € každý BTW) a má také velké množství vnějších sezení. Vytáhli jsme náš cestovní backgammon set a také jsem využil šanci stimulovat doutník.

Pokud máte zájem, je to partagas serie d č. 5. Ano, díky, bylo to úžasné!

Toto umístění je rovněž odpovědné za naši ranní kávu – další úvěrová historie jde na baristy v Malindi!

A teď je čas na večeři. Pokud hledáte pizzu v Monopoli, jediným místem, kam byste měli jít, je AI Portici. Má nabídku více než 100 pizzy a také docela neuvěřitelný výpis z piva. Věřím, že o tomto místě sní o tomto místě po zbytek svého života. Vynikající jídlo.

Když jste v Itálii i číšník, navrhne po jídle Grappu, věřím, že zde existuje legislativa, která uvádí, že musíte přijmout. zvláště když objevíteVenku slouží k barel-věku Grappa s názvem „Barrique“. Hladký, karamel, Woody – toto je další úroveň Grappa.

Grappa je mimochodem italský likér digestivo. Je vyrobena z destilace stopků hroznů, aby vytvořil extrémně silný alkohol podobný Schnapps nebo českým vařením „Slivovitz“. Je to také to, co paní Romantic nazývá benzín.

Líbí se mi to. Mnoho!

Doufáme, že se vám tento týden líbilo IG vydání. Nemůžeme se dočkat, až vám řekneme více o tom, co jsme dělali, takže zůstaňte naladěni na další naše cestovní příběhy přicházející brzy z nádherné italské jihovýchod.

Brzy s vámi promluvte.

Jim & Christina xx

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *