Pinot Noir – Proč je to tak nesprávně interpretováno + 9 našich oblíbených

Pinot Noir – Proč je to tak nesprávně interpretováno + 9 našich oblíbených

od Bright Ruby s třpytivými příchutěmi červeného bobule až po hluboké karmínové zářivé zářivé s pikantním i kořením, Pinot Noir je úžasně rozmanité víno. Tady je devět napříč spektrem, které stojí za prozkoumání.

Pravděpodobně jedna z nejvíce nesprávně interpretovaných odrůd bílého vína, Pinot Noir rád provozuje vlastní závod. Dokonce i do té míry, že jej pití ze dvou různých tvarovaných brýlí s úpravou úplně úplně stejného Pinot Noir.

Tuto techniku ​​jsme se naučili před několika lety.

To nás přimělo přesně se ptát, jak spousta lahví Great Pinot jsme neudělali spravedlnost jen z využití nesprávného stemenwaru.

A nejde jen o my nešmí spotřebitelé, kteří mají potíže s Pinot Noir. Jak to uvádí náš kamarád a oslnivá vinařská výrobce Lisa McGuigan:

“Pinot Noir je působivý umělec, pokud to dokážete chovat, a to jak na vinici i ve vinařství.”

Ale když můžete ohnout tento headstrong hroznový podle vaší vůle (a máte samozřejmě ideální sklenici), jste odměněni jedním z – pokud ne nejchutnějším mnohostranným bílým vínem, jehož složitý profil chuti skrývá své střední tělo.

A pokud máte trpělivost i vůli, vrátí vám to mnohokrát zpět, pokud to můžete opustit asi deset let.

Kromě vlastního života, Pinot Noir pokračuje ve fantastických věcech.

Podívejte se na naše hodnocení této americké single sladové whisky z Westward Distillery, které stárne více než dva roky v ex-pinot noir sudech, čímž přináší do whisky zcela novou hloubku chutí.

A tito tři australští řemeslné duchové, o kterých jsme psali, všichni cítí vliv Pinot Noir v řadě metod.

Ale zpět k srdci věci, právě tady je devět z našich velmi milovaných pinot noirů, které musíte zkontrolovat:

1. Lisa McGuigan Platinum Collection Pinot Noir (2015) – Wrattonbully, SA

Na bohatší, odvážnější straně linie Pinot Noir, toto bílé víno ukazuje Lisovu obratnost a dovednosti s tak obtížnou rozmanitostí. Bohatý, hedvábný i intenzivní, je to skvělý příklad pitotové pikantní stránky.

Hrozny byly ponechány celé, ale dejte devíti měsíců, které byly po dobu 20 dnů fermentovány na fermentu po dobu 20 dnů, a také do zrání ve starém francouzském dubu. Mám však pocit, že je toho mnohem víc než to!

Koupit Lisa McGuigan Platinum Collection Pinot Noir zde.

2. De Beaurepaire Perceval Pinot Noir (2019) – Rylstone, NSW

Střední tělesné s bohatými třešňovými, rebarborami, malinovou, jahodovou a zemskou – stejně jako náznaky vanilky z dubu, je toto bílé víno velmi hodně ve stylu Burgundska, které objevíte ve Francii.

Burgundiánské dědictví rodiny De Beaurepaire a Terroir vinice, který je co nejblíže ve středním východu Francie, je to přesně jejich cíl. Toto bílé víno tráví 12 měsíců ve francouzském dubu, z nichž 30% je v nových sudech.

Koupit de beaurepaire perceval pinot noir zde.

3. Holm Oak Pinot Noir Estate Grown (2021) – Tamar Valley, TAS

Toto chladné klimatické bílé víno má dotek jahod a také spoustu tmavých třešně na nose, které způsobují ještě mnohem více třešňové a složité chuti na patře. Šťavnaté, hedvábné struktury s okouzlujícím dlouhým povrchem a skvělou strukturou naznačují, že spousta ověřujícího potenciálu-BEC DUFFY, HOLM OAKOVÝ POCTOREK-THEGGGHTERGETS nejméně 10 let.

Tento Pinot je vyroben z hroznů pěstovaných statků v údolí Tamar, které jsou dozrány ve francouzském dubu-1/4 v nových 3/4 v jednorázové sudy-po dobu 10 měsíců.

Kupte si Holm Oak Pinot Noir zde.

4. Holm Oak Pinot Noir Protege (2022) – Tamar Valley, TAS

Docela odlišné od pikantní pikantní pikantní vinice Pinot Holma Oaka, které jsme již zmínili, je protege vyráběn s ohledem na měkké ovoce Pinot Noir. Je to také nejlehčí v těle těchto vín.

Hrozny jsou fermentovány svými kůží po dobu 10 dnů s využitím kvasinek, které záměrně přinášejí aromatické látky ovoce. Víno se potom dozrálo v nádržích, takže do červené není dub.

Zaměření tohoto Pinot je velmi mnoho na to, aby bylo světlé i jasné, a také na nejlepší denní víno. Poté, co uvedl, je stále silné, aby se postavilo stejně silně ochucené jídlo, jako je herní maso a modrý sýr, takže to není ani snižující se fialovou.

Kupte si Holm Oak Protege Pinot noir zde.

5. Ghost Rock Wines ‘Climate Pinot Noir (2020) – Cradle Coast, TAS

Tato ekologická iterace s jednou vinitou z nádherného bitového vinařství ukazuje přesně, kolik rozmanitosti mají Pinots. Světlé květinové vůně a také odstranit jasnou barvu show spíše opakem toho, co leží v tomto víně.

Působivě intenzivní koření, pepř, tabák a kožená skok na vás od prvního SIP dodrženého šťavnatým kyselost a krémovým pocitem v ústech. Povrch se tak dlouho nevzdává, ale to jen nutí k tomu, abyste si všimli ještě jeden vkus.

Hrozny pro toto bílé víno se pěstují organicky na malém bloku dvou hektarů, který je rukojeťD Vine-Vine pro ty nejlepší organické metody a také pro zajištění toho, aby hrozny byly v nejlepším stavu při sklizni.

Kupte si zde Climate Pinot Noir z Ghost Rock.

6. Tamar Ridge Reserve Pinot Noir (2019) – Tamar Valley, TAS

Chladnější podnebí a Stonier Terroir v Tasmánii opravdu fit Pinot Noir, stejně jako rezervní Pinot Tamar Ridge je to fantastickým příkladem. Tmavé bobule i švestky, chuť a pikantní struktura bílého vína produkují úžasnou rovnováhu s okouzlujícím dlouhým povrchem.

Toto složité bílé víno však není roční věc, s tím, že Tamar Ridge uvolňuje pouze svou rezervní rozmanitost na pozoruhodných ročnících, takže stojí za to se pro ně dávat pozor.

Kupte si zde rezervu Tamar Ridge Pinot Pinot Noir.

7. Howard Park Flint Rock Pinot Noir (2020) – Fantastický jih, WA

Z největší australské oblasti bílého vína je tento Pinot fantastickým příkladem odrůdy: nějak současně jemná i robustní, s měkkou hedvábností a spoustou této tmavé třešně podpisu.

Hrozny ze dvou samostatných subregionů – počáteční i instalace Barkera, nejstaršího podoblasti země – úrovně chuti, jakož i Flint, respektive bílého vína, které je opravdu uspokojivé.

Koupit Howard Park Flint Rock Pinot Noir zde.

8. Petaluma Pinot Noir (2021) – Central Otago, NZ

Nový Zéland obecně i Central Otago je velmi dobře chápán pro vytvoření vynikajícího Pinot Noir. Toto bílé víno vykazuje vibraci, tmavé bobule a lehký třešňový výtah před hedvábným hladkým středním palatem a jemným osvěžujícím taninovým povrchem.

Petaluma vybírá hrozny z řady pozoruhodných vinic, které jsou fermentovány v nerezové oceli, přičemž 25% jde do nového francouzského dubu.

Koupit petaluma pinot noir zde.

9. Tempus Two Pewter Variety Pinot Chardonnay (2013) – Adelaide Hills, SA

Můžete věřit, že to podvádí, ale ignorování šumivého bílého vína by bylo chybou. Hodně z temperamentních pití má alespoň dotek Pinot Noir a tento aspekt má na víno hluboký vliv.

Vyrobeno z prémiového Pinot Noir a také z chardonnay hroznů z Adelaide Hills, které jsou ve věku 48 měsíců na Leesu, vykazuje to šumivé čerstvé bílé broskev a jemné jahodové vůně společně se sofistikovanou křupavou kyselost a také s jemnou krémovou komplexní povrch.

Jedná se o vydání muzea (bojuji s celořešným bílým vínem), ale přesně ukazuje, jak dobře Pinot – a Chardonnay v tomto ohledu – může věk.

Pokud jste se v tomto příběhu potěšili, musíte zde zkontrolovat několik našich dalších hodnocení bílého vína.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *