15 nejlepších věcí, které můžete vystupovat v Turecku v Gaziantepu [a kde zůstat]

15 nejlepších věcí, které můžete vystupovat v Turecku v Gaziantepu [a kde zůstat]

Plánujete brzy cestovat do krůtí Gaziantep v Turecku? Podívejte se na naše nápady níže o věcech, které můžete hrát v Gaziantep s navrhovanými zájezdy!

Známé jako turecká gastronomie financování a také mají dokonce každoroční festival Gastroantep Food. Gaziantep je nejlepší umístění pro lidi, kteří rádi kontrolují pozoruhodnou kuchyni a lahůdky! Můžete vyzkoušet hodně chutného jídla včetně prominentního pistácie a Baklavy ve městě. Gaziantep však samozřejmě není jen o jídle. Muzea, nákupní centra a bohatá historie jsou také věci, které si můžete prohlédnout, zatímco se tady potulují. Abychom pochopili mnohem více o místech, do kterých můžete jít v Gaziantep, zde je krátký průvodce, který jsme vytvořili.

Další články, které si můžete přečíst:

9 důvodů, proč jít do Gaziantepu, Gastronomie City of Turecko

Můj cestovní plán pro výlety v inovativním městě UNESCO GAZIANTEP, Turecko

Jak požádat o vízum pro turecké rekreanty s Passport na Filipínách

Náš třídenní cestovní plán cestování do Istanbulu, Turecka- Nápady a průvodce

Průvodce cestováním pro kutily zkontrolujte historickou krůtu

Obsah

Seznam nejlepších věcí, které můžete hrát v Turecku

1. Muzeum mozaiky Zeugma
2. hrad Gaziantep
3. Gaziantep oyun ve oyuncak muzesi
4. Zoo Gaziantep
5. Rumkale
6. Pisirici Kasheli ve mescidi
7. Mešita Kurtulus Cami
8. Gaziantep Savas Muzesi
9. Elmaci Pazari
10. Dulukbaba Tabiat Parki
11. Gaziantep Botanik Bahcesi
12. Hamam Muzesi
13. Gaziantep atatürk anı Müzesi
14. Archeologické muzeum Gaziantep
15. Emine Gogus Mutfak Muzesi
16. Objevte ubytování v Turecku
Kde zůstat v Gaziantepu, TurkeyBudget Hotel
Luxusní hotel

Jak jít do Gaziantepu v Turecku z Londýna

Seznam nejlepších věcí, které můžete hrát v Turecku

1. Muzeum mozaiky Zeugma

V současné struktuře na okraji Gaziantepu je toto nádherné muzeum s moderním, funkčním a dobře organizovaným rozvržením. Pokud jste v tomto městě, první věcí, kterou musíte udělat, je jít do muzea Mosaic Zeugma, je to největší mozaikové muzeum na světě. Mnoho kusů uvnitř pocházelo z archeologického místa Belkis-Zeugma a také je velmi dobře zachováno. To je také místo, kde uvidíte populární mozaiku „Gypsy Lady“.

2. hrad Gaziantep

Nachází se v centru Gaziantepu, je to úžasné místo, které vám poskytne emocionální okamžiky, stejně jako odtud, uvidíte Gaziantep z pohledu ptáka. Ačkoli hrad není tak velký, nyní se používá jako „obrana Gaziantep a hrdinské panorama“. Ještě jedna věc, na metodě na hrad, objevíte mešity, architektury a bazary, což je opravdu pěkné.

3. Gaziantep oyun ve oyuncak muzesi

Pokud se chcete vrátit do svého dětství, jedná se o muzeum nutností. Je to fantastické místo, které je třeba ocenit, a také vidět, že staré hračky jsou umělecká díla. Muzeum hraček Gaziantep je nejlepším místem pro vyzkoušení historických domů Gaziantep, vidět staré ulice a také najít hračky, které poskytovaly dětem štěstí. Můžete objevit sbírku hraček z Evropy, Turecka, USA i dalších zemí. Spousta produktů je ručně vyráběna a je také ve věku 50–150 let.

4. Zoo Gaziantep

Foto: Esin üstün CC od 2.0

Město samozřejmě není jen o muzeích a jídlech, ale zde lze objevit největší zoo v Turecku a má také mnoho druhů divokých zvířat. Tato velká zoo má zvířecí přílohy, akvárium a zoologické muzeum. Trvá to nejméně 2 hodiny, než se všechno obejde. Před vchodem jsou také velké piknikové oblasti.

5. Rumkale

Tento hrad s výhledem na vodu Ataturk Dam je fantastické místo s nejlepším místem, legendárním místem, na které musíte jít s výlety na lodi. Když jdete na exkurzi lodi z Halfeti, budete přivítáni ohromujícím výhledem na Rumkale.

6. Pisirici Kasheli ve mescidi

Odhaduje se, že Pişirici Masjid a Kasheli, kteří nesou atributy architektury Seljuk, byly vyvinuty v roce 1282. Kastel se nachází u vchodu do ulice Müftüoğlu, naproti dveřím mešity Gaziantep Ağa. Byl vyvinut v nákupu pro komunikaci vody bez odpařování. Vodní tunely se nazývají Livas a struktury, kde se veřejnosti nabízí voda, se nazývají Kastel.

7. Mešita Kurtulus Cami

Je to jedna z největších mešit v Gaziantepu, Kurtulus Mosque byla vyvinuta v roce 1892 jako kostel Valide Meryem (St. Mary). Tato budova, která byla dříve využívána jako kostel i vězení, byla později přeměněna na mešitu. Jeho zvonice je vytvořena jako minaret a také jako historické dědictví. Tento historický poklad neztratil nic ze své dřívější slávy. Absolutně nutností!

8. Gaziantep Savas Muzesi

Krásně připravené muzeum, které vypráví o legendárním boji města během francouzského okupaceion. Tunely v přízemí jsou rovněž malovány sochami vosky a rozhodujícími událostmi. Všechna díla ilustrují hrdinství lidí Gaziantepu od nejmenších po největší ve válce za nezávislost. Je také v blízkosti muzea kuchyně a muzea Hammam.

9. Elmaci Pazari

Všechno, co se dostat z Antepu, je tady. Můžete zjistit, co se snažíte najít v této skvělé oblasti pro nákup ve středu. Toto je místo, kde můžete získat speciální koření a sušené ořechy, zejména pistácie.

10. Dulukbaba Tabiat Parki

Pro památky, pikniky, fotografování, ať už jdete jakoukoli funkci, je to úžasné i obdivuhodné místo. Park Dulukbaba má velkou piknikovou oblast a také ekologicky šetrný rybník, piknikové stoly, kde můžete pít čaj v čajových zahradách a dýchat v zápachu čerstvého vzduchu. Potřeba místa jít, pokud chcete utéct z shonu města.

11. Gaziantep Botanik Bahcesi

Pokud máte rádi květiny i rostliny, můžete jít přímo sem na skvělou procházku. Zahrada ve velkém parku. Je to příjemný park v centru města se všemi odstíny zelené, s pulzujícími květinami, rostlinami a ozdobnými bazény. Toto je jedno z preferovaných umístění profesionálních fotografů i novomanželů kvůli senzačnímu dopadu, který poskytuje na každé fotografii.

12. Hamam Muzesi

Muzeum nalezeno na ulici naproti hradu. Muzeum Hamam bylo přivedeno zpět a je také v extrémně velkém stavu. Vystavují se lázeňské misky, mýdla a vůně používané v té době. Stojí za to vidět se svým puperovým kamenem, puerperální koupelí a dalšími sekcemi.

13. Gaziantep atatürk anı Müzesi

Je to trochu smyslné muzeum. Nalezeno v okrese Bey, což je kulturní mozaika Gaziantepu, muzea, kde jsou vystaveny i naživu originály osobních věcí Atatürků, od šálků kávy po knihy, které četl, a také naživu. V tomto muzeu můžete objevit velké množství vizuálních materiálů o historii města.

14. Archeologické muzeum Gaziantep

Archeologické muzeum Gaziantep je muzeum, které vás zavede s historickými cesty mezi civilizacemi. V regionu Antep bylo mnoho civilizací po dlouhou dobu a zejména Římané opustili spoustu kreativních děl, můžete vidět vše v tomto muzeu. Vápenec a mramorové sochy jsou dobře zachovány.

15. Emine Gogus Mutfak Muzesi

Muzeum bylo vyvinuto v domě staré rodiny Antep. Při prohlížení prostorů, jako je kuchyňská oblast a recepční hala, budete cítit nostalgický pocit. Je to místo, které poskytuje informace o standardní kultuře kuchyně, použitých produktech a potravinových tradicích s fotografiemi visícími na stěnách. Je také blízko válečného muzea a tureckého muzea koupelny, takže je velmi praktické jít do těchto 3 muzeí ve stejnou dobu.

16. Objevte ubytování v Turecku

Kde zůstat v Gaziantepu v Turecku

Cenově dostupný hotel

Hotel Yunus

Hotel Yunus byl zrekonstruován v červenci 2016 a také používá 24hodinovou službu na recepci a také bezplatné WiFi v celé budově. Nedávno zrekonstruované klimatizované prostory fungují LCD TV s kanály s kabely a minibarem. Každé ráno se podává snídaně formou bufetu, která jede spolu s horkými nápoji. Mezi regionální chutě patří Baklava s pistácie a alinazik kebabi.

Cena: Začíná na 35 USD za noc za pokoj v domácnosti, zahrnuje daně a poplatky, bezplatnou snídani a také používá zrušení bezplatného.

Luxusní hotel

Hsvhn Hotel Hışvahan

Hsvhn Hotel Hışvahan dodává ubytování s restaurací, bezplatným osobním parkováním, barem a společným salonkem. Všechny jednotky jsou vybaveny klimatizací, TV s plochou obrazovkou se satelitními kanály, konvicí, sprchou, fénem a šatníkem. Hotel, který má zahradu, je blízko řady známých atrakcí, asi 200 m od muzea kuchyně, 200 m od mešity Tahtani, stejně jako 200 m od mešity Sirvani. Kontinentální i à la carte snídaně jsou nabízeny denně.

Cena: Začíná na 160 USD za noc pro luxusní dvoulůžkový pokoj, zahrnuje daně a poplatky, bezplatnou snídani, ale je nevratná.

To jsou možné věci, které můžete provést v Turecku Gaziantep. Takže pokud jste připraveni se bavit i zajímavou cestu, chápete, co dělat a kam jít! Sbalte si své věci a také se připravte na skvělý zážitek v Gaziantepu.

Extra tip: Zkontrolujte Plumguide pro ty nejlepší prázdninové domy a pronájem prázdnin v Turecku.

Jak jít do Gaziantepu v Turecku z Londýna

Via Turkish Airlines: (jedna metoda s jedním stopem)

*Z Londýna Gatwick – Istanbul – Gaziantep

Cena vstupenek: 205,88 GBP

Via Turkish Airlines: (jedna metoda s jedním stopem)

*Z Londýna Stansted – Istanbul – Gaziantep

Cena vstupenek: 19 liber2.84

*Ceny se mohou změnit. Můžete jít do SkysCanner za mnohem více podrobností o cenách vstupenek.

Jste na Pinterestu? Připněte je!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *